4 produkt(ów)

Kot i Pies: Kleszcze i zapobieganie

piątek, 29 maja 2015 12:19:23 Europe/Warsaw

W ostatnich czasach sen spędza z powiek zagrożenia jakie zgotowało nam otoczenie a w szczególności kleszcze. Kleszcze to wszędobylskie pasożyty zewnętrzne, które możemy spotkać wszędzie. Przypuszczam, że w wielu domach już bytują kleszcze na dywanie, pod kanapą. Te pajęczaki przenoszą choroby, które są bardzo niebezpieczne dla naszych zwierząt.

Więcej
1 Komentarze | Napisane w kategorii Zdrowie Psa Zdrowie Kota z Petstation.pl

Czy psu potrzebne są zabawki?

poniedziałek, 17 listopada 2014 10:27:55 Europe/Warsaw

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Psy są jak małe dzieci, które potrzebują zabawek  do rozwoju ich zdolności umysłowych. Podczas zabawy z psem można także zauważyć ,że posiada on instynkt myśliwski. Gry i zabawy stymulują psychikę psa i pomagają ćwiczyć umysł. 

Więcej
Komentarze | Napisane w kategorii Zdrowie Psa z PetStation.pl

Linienie u psa. Walka z koszmarem!

niedziela, 9 listopada 2014 18:06:53 Europe/Warsaw

Wiosną i jesienią większość psów linieje, czyli wymienia okrywę włosową, aby dostosować ją do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Jeżeli zmagacie się z tym problemem, możecie zauważyć, że włosy waszego pupila są dosłownie wszędzie: na ubraniach, kanapach, podłodze itp. Niestety, oprócz linienia wiosennego i jesiennego, na wypadanie włosów ma wpływ wiele innych czynników i wtedy pies gubi sierść nawet przez cały rok. Przyczyniają się do tego: zła dieta, niedobory witamin i minerałów czy zmiany hormonalne.

Więcej
1 Komentarze | Napisane w kategorii Zdrowie Psa z PetStation.pl

Jak dbać o psa w okresie zimowym?

niedziela, 26 października 2014 12:59:55 Europe/Warsaw

Kiedy temperatura na zewnątrz nagle zaczyna spadać, wszyscy odczuwamy zbiżającą się zimę.  Niektórzy z nas kochają śnieg i wilgotną, wietrzną pogodę,  inni raczej wolą być w tym czasie na plaży na Jamajce, ale niezależnie od tego, kim jesteśmy i co lubimy,  musimy pomyśleć o otoczeniu szczególną opieką nasze psy, właśnie w okresie zimowym.

Więcej
2 Komentarze | Napisane w kategorii Zdrowie Psa z PetStation.pl

4 produkt(ów)